تاریحچه ی شرکت کاچیران

حاج سید صادق سبزواری بنیانگذار شرکت کاچیران که به عنوان پدر صنعت تولید چرخ خیاطی ایران شناخته می شود، در سال 1305 در شهر اهواز به دنیا آمد. در همین سال پدر ایشان نمایندگی فروش چرخ های خیاطی هسکوارنا را دریافت نمود که یکی از برندهای مشهور و شناخته شده چرخ های خیاطی بود. پس از چند سال و در سن حدود 10 سالگی به دلیل وضع و اجرای قانون کشف حجاب توسط رضا خان، خانواده شان به کشور عراق مهاجرت نمودند. ایشان از سنین جوانی همگام با طی دروس مقدمات مذهبی به همراهی با پدر در امر فروش و تعمیر ماشین آلات دوخت پرداخت و در این راه در کشور عراق به شهرت فراوانی دست پیدا کرد، به نحوی که بارها دولت عراق به ایشان و خانواده پیشنهاد اقامت دائمی نمود اما حاج آقا سبزواری به دلیل احساسات عمیقی که به میهن خود داشت از انجام آن امتناع نمود.حاج سید صادق سبزواری به دلیل نشان دادن درایت و سختکوشی از خود در عنفوان جوانی به عنوان متولی خانواده از جانب پدر برگزیده و کلیه امور خانواده به ایشان سپرده شد. 
صادرات : یکی از اهداف مهم بنیانگذاران این کارخانه از ابتدا بین المللی کردن این شرکت  و صدور محصولات آن به سایر کشورها بود. به همین دلیل از سال 1376 با ایجاد واحد صادرات، بازاریابی و تحقیق بازار در تمام قاره های جهان آغاز شد، خوشبختانه بدلیل کیفیت بالای محصولات استقبال چشمگیری از سوی بازرگانان خارجی از محصولات این شرکت به عمل آمد و طی مدت کوتاهی محصولات آن به بیش از 35 کشور جهان صادر شد و تا هم اکنون نیز این استقبال پا برجا باقیمانده و همه ساله کشورهای جدیدی به حوزه های صادراتی آن اضافه می شود. احداث خط مونتاژ محصولات کاچیران در آلمان و با مشارکت یک شرکت آلمانی زمینه بسیار مساعدی را جهت صادرات به کلیه کشورهای جهان فراهم کرده است که یکی از مهمترین حوزه های صادراتی آن کشور روسیه و چند کشور بزرگ دیگر است. محصولات کاچیران تا کنون به این کشورها صادر شده است: آلمان، انگلیس، فرانسه، اتریش، بلژیک، اسپانیا، فنلاند، دانمارک، جمهوری چک، ترکیه، عربستان، امارات متحده عربی، کویت، کره جنوبی، تایوان، چین، عراق، پاکستان، هند، مالزی، آفریقای جنوبی، کنیا، سومالی و... خدمات پس از فروش: یکی از افتخارات بزرگ شرکت کاچیران ارایه خدمات پس از فروش گسترده در سراسر ایران و مناطق صادراتی است. هم اکنون حدود 300 مرکز مجهز خدمات پس از فروش در سراسر ایران مسوولیت خدمات رسانی به مشتریان این شرکت را به عهده دارند. قطعات یدکی فراوان و در دسترس بودن این مراکز موجب گردید تا مصرف کنندگان چرخ خیاطی محصولات شرکت کاچیران را به سایر محصولات مشابه ترجیح دهند.                                                                 


 

   

 
 چرخ خیاطی های کاچیران بر اساس تکنولوژی و نیاز مخاطبان به سه گروه تقسیم می شوند. سری نیولایف  با تکنولوژی فاف آلمان، سری یاسمین با تکنولوژِی ژانومه ژاپن و سری رز با تکنولوژی سینگر آمریکا تولید و به بازار عرضه می شوند.
سری نیولایف محصولات کاچیران یک مدل رایج چرخ خیاطی گلدوزی است که برای دوخت های ساده دوزی، گلدوزی، تکه دوزی و زیب دوزی مناسب است.  عملکرد مناسب و قوی، لرزش و صدای کم چرخ خیاطی های نیولایف از سری چرخ های خیاطی خانگی رایج موجب محبوبیت این مدلها گردیده است، دوختهای با کیفیت و  زیبایی که این مدلها بجا می گذارند موجب شده تا افراد آن را در کار بردهای گوناگون بکار گیرند. با توجه به قیمت چرخ خیاطی کاچیران و دوام مناسب سری چرخ های نیولایف در تهیه جهیزیه و مصارف خانگی بسیار کاربردارد.هم اكنون شـركت سبزواری تك  با مدیریت عاملی آقای سید محمد حسین سبزواری و مدیریت فروش آقای سید محمدباقر سبزواری به فعالیت خود ادامه می دهد.


چشم انداز
 
شـركت سبـزواری تك معتقد است كه همراهی علم و صنعت همواره ضامن بقاء و پیشرفت هر مجموعه ای است بنابراین از آغاز فعالیت های خود در ایران در سال ۱۳۳۹ شمسی گام به گام با پیشرفت و تحول علم و تکنولوژی ، ضمن انعطاف ساختاری ، روشهای فعالیت خود را متحول نموده است.
شرکت سبزواری تک باید جایگاهی برای گسترش دانش و تکنولوژی های روز دنیا در صنعت دوخت و گلدوزی باشد و همیشه به عنوان الگوی ارائه بهترین و به روزترین دستگاه ها و تجهیزات این صنایع شناخته شود.
توسط : gomar | تاریخ : 1399/09/17 | نظرات