عیب یابی و مشکلات رایج در چرخ خیاطی

عیب یابی و مشکلات رایج در چرخ خیاطیچند بار در حال انجام خیاطی بوده اید و چرخ خیاطی شما دچار مشکل شده است ؟ قسمت جالب خیاطی برطرف کردن این مشکلات است، نه جنگیدن با چرخ خیاطی

بیشترین مسائل شامل مشکلات نسبتاً ساده ای است که ما در هنگام شروع برای خیاطی آنها را نادیده گرفته ایم. در اینجا یک چک لیست ساده برای مشکلات مکانیکی چرخ خیاطی وجود دارد که می تواند از رفتن غیر ضروری شما به تعمیرگاه جلوگیری کند. اما به یاد داشته باشید که هر نوع چرخ خیاطی دارای مجموعه منحصر به فرد خود از مسائل عملیاتی و مشکلات معمول است. همیشه در کتابچه راهنمای چرخ خیاطی خود ،به راهنمای عیب یابی مراجعه کنید.

خطا : بخیه های رد شده

جایی که چرخ خیاطی شروع به رد کردن بخیه ها میکند. اگر چرخ خیاطی شما خوب خیاطی می کرد و ناگهان تصمیم گرفت بخیه ها را اصطلاحا رد کند ، سوزن چرخ خیاطی خود را عوض کنید. سوزن چرخ خیاطی کمی بیشتر از یک تکه فلز است و شما ممکن است هنگام کشیدن پارچه یا ضربه زدن به نوک سوزن ، آن را ناخواسته خم کرده باشید. یادگیری و درک سوزن های چرخ خیاطی می تواند باعث خستگی شما شود.

اگر اغلب ،سوزن چرخ خیاطی خود را عوض میکنید ، مطمئن باشید که به کاربر چرخ خیاطی اجازه می دهید تا پارچه را از طریق دستگاه طی کند و پارچه را نمی کشید (در پارچه های ضخیم)، در غیر این صورت این امر می تواند منجر به خم شدن سوزن شود. حتی کشیدن پارچه تا حد کم می تواند سوزن دستگاه را خم کند. اجازه دهید کاربر چرخ خیاطی به درستی کار خود را انجام دهد.


خطا: جمع شدن نخ یا پاره شدن نخ در هنگام دوخت

آیا شما از یک نخ با کیفیت استفاده می کنید؟
این نکته را در نظر داشته باشید که از نخ با کیفیت استفاده کنید

نحوه نخ کردن دستگاه خود را بررسی کنید. چرخ خیاطی خود را کاملاً از حالت نخ درآورید و آن را دوباره نخ کنید. به یاد داشته باشید که همیشه قبل از نخ کردن دستگاه خود پایه چرخ خیاطی را در حالت بالا قرار دهید و سپس چرخ خیاطی خود را نخ کنید . گره خوردن نخ در سمت پایین معمولاً به دلیل عدم صحیح نخ کردن چرخ خیاطی در قسمت بالا است.

ماکو را بررسی کنید و مطمئن شوید که به درستی نخ شده است و قاب ماکو نیز به درستی در جای خود قرار داده شده است. مطمئن شوید که ماکو در جهت حفره و در جهت درست قرار گرفته است.

همیشه مراقب سایش ماکو ها باشید ، بخصوص در باره ماکوهای پلاستیکی بیشتر دقت کنید. اگر لبه های ماکوی پلاستیکی سایشی را نشان دهند ، اندازه ماکو تغییر خواهد کرد و این ممکن است باعث ایجاد مشکل در چرخ خیاطی یا خیاطی شود. اگرچه ممکن است تغییر اندازه یک دقیقه باشد ، اما اجازه می دهد تا ماکو در جای خود ثابت نباشد و میزان فشار دوخت را تغییر دهد.روش های عملیاتی استاندارد
پیروی از روشهای معمول می تواند از بروز علائمی که بیانگر مشکلات مکانیکی واقعی هستند جلوگیری کند.
تنظیمات فشار دوخت
نحوه تنظیم فشار دوخت بسته به نوع و مدل دستگاه شما متفاوت است. قاعده کلی برای تنظیم میزان فشار پایه چرخان "راست محکم ، چپ شل است." با چرخاندن آنها به سمت راست فنر را محکم می کنید ، با چرخاندن آنها به سمت چپ فنر را شل می کنید.سرویس و نگهداری های مرتب از چرخ خیاطی

آیا انقدر درگیر خیاطی هستید که نمیتوانید زمانی را برای سرویس چرخ خیاطی خود اختصاص دهید؟ هر از گاهی همه ما در این امر مقصر هستیم ، اما با نگهداری نکردن صحیح ماشین های خیاطی ، طول عمر چرخ خیاطی خود را کوتاه می کنیم. هیچ چیز مانند مشکلات دستگاه نیست که ما را مجبور کند وقت بگذاریم و کارهای اساسی را که در کتابچه راهنمای ماشین شرح داده شده است انجام دهیم. توجه منظم به برنامه های نگهداری ،از مشکلات مکانیکی چرخ خیاطی و نیاز به تعمیر جلوگیری می کند. بخصوص روغن کاری مرتب و به موقع.

مراقب "دستهای کمک کننده" باشید
آیا ممکن است در حالی که کمرتان را چرخانده اید ، دستی کوچک و مفید در چرخ خیاطی بخواهد به کمک شما بیاید؟ ممکن است به کودکان آموزش داده شود که نباید چرخ خیاطی شما را لمس کنند ، اما همه قطعات چرخ خیاطی مثل پدال ها و سوزن ها می توانند مقاومت ناپذیر باشند.

اگر در محیط شما کودکان حضور دارند، همیشه دستگاه را از برق جدا کنید. برای آنها مانند بازی کردن بسیار ساده است ، در حالی که یک دست کوچک روی قسمت دوخت و زیر سوزن است ، روی پدال پا قدم بگذارند.


توسط : GOMAR | تاریخ : 1399/08/05 | نظرات