یادگیری خیاطی

آیا می خواهید خیاطی یاد بگیرید و به دنبال درس خیاطی برای مبتدیان هستید؟
در اینجا همه چیزهایی که شما بایدهنگام شروع خیاطی بدانیداز :
خرید،پروژه های خیاطی برای مبتدیان- نحوه استفاده از چرخ خیاطی و موارد دیگ
ر وجود دارد. 
 
 
من می دانم چگونه پیش می رود .
شما آن چرخ خیاطی راکه سالهاست استفاده نکرده اید را  می بینید وآرزو دارید که برای دختر کوچک خود لباس های زیبا و صورتی توری بدوزید. شما دوست دارید که دوستانتان را با لباس های زیبا که خودتان دوخته اید شگفت زده کنید.شما قصد دارید لباس هایی برای خود بدوزید که به طرز جادویی و باورنکردنی شمارا خوش اندام تر نشان دهد.
اما چرخ دنده ها و ابزارهایی وجود دارد و شما نمی دانید آنها چه کار هایی می کنند. کلماتی مانند ماسوره  و دوخت معکوس وجود دارد و شما نمی دانید معنای آنها چیست.

قلب شما شروع به تپیدن می کند و کف دستان شما فقط با نگاه کردن شروع به عرق کردن می کند.

بنابراین شاید آن چرخ خیاطی به پشت کمد رانده شود و در آن یک لایه ضخیم گرد و غبار پوشانده شود. یا شاید هنوز آن را کنار نگذاشته اید. شاید شما آماده باشید که خیاطی یاد بگیرید،اما ادامه کار طاقت فرسا است و شما نمی دانید از کجا شروع کنید.
خیاطی می تواند بسیار رضایت بخش باشد. می توانید لباس هاوهدایای جدید بدوزید ، می توانید لباسی را که مناسب نیست تغییر دهید ، پتو و لحاف دنج درست کنید و با پروژه هایی که می دوزید می توانید خاطرات ماندگاری ایجاد کنید. لازم نیست سخت باشد ، فقط به تمرین و صبر نیاز دارد ، اما به زودی می توانید مانند یک حرفه ای خیاطی کنید.

ولی می دونی چیه؟ خیاطی برای مبتدیان می تواند بسیار سرگرم کننده باشد زیرا وقتی یاد می گیرید چه کاری انجام می دهید و شروع به ایجاد اولین پروژه های خود می کنید بسیار هیجان انگیز است. شما دوست دارید آن را دوست داشته باشید! بیایید خیاطی یاد بگیریم!
شاید شما از قبل چرخ خیاطی خود را داشته باشید ، اما اگر هنوز به دنبال خرید یک چرخ خیاطی در بازار هستید،اگر بخواهید بفهمید چه دستگاهی را انتخاب کنید کاملاً گیج کننده است. و اینکه چگونه شما باید بدانید کدام یک مناسب کار شماست. بودجه شما چقدر است؟ آیا شما می خواهید با کمترین قیمت یک چرخ خیاطی تهیه کنید یا با بالاترین قیمت؟آیا می خواهید به بازار بروید و خودتان آن را خریداری کنید یا می خواهید آن را بصورت آنلاین سفارش دهید؟ برخی از شرکت ها هنگام خرید از فروشگاه ، آموزش خیاطی رایگان را شامل می شوند. اگر این مورد علاقه شماست ، می توانید خرید از فروشگاه را انتخاب کنید. هر چند ممکن است باخرید انلاین قیمت مناسبتری را پیدا کنید.
مطمئناً وقتی در بازار به دنبال خرید یک چرخ خیاطی هستید بسیاری از موارد را باید در نظر گرفت و باید بهترین و متناسب ترین چرخ خیاطی را برای خود پیدا کنید.

در اینجا تعدادی از بهترین چرخ خیاطی های مبتدی با برخی اطلاعات در مورد هر یک از آنها آورده شده است تا بتوانید تصمیم آگاهانه تری بگیرید. اگرچه به یاد داشته باشید ، فقط به این دلیل که در حال حاضر به خیاطی برای مبتدیان فکر می کنید ، همیشه یک مبتدی نخواهید بود. بنابراین چیزی بخرید که دوست دارید آن را دوست داشته باشید.


درک نحوه استفاده از چرخ خیاطی خود:

وقتی چرخ خیاطی خود را گرفتید ، هنوز هم می تواند بسیار ترسناک باشد. شما باید یاد بگیرید چگونه تنظیمات را تغییر دهید و معنی همه آن دکمه ها را بیاموزید.

هر چرخ خیاطی کمی متفاوت است ، بنابراین بهترین شرط شما این است که با کتابچه راهنمای کاربر شروع کنید. اما اجازه ندهید این شما را بترساند. پیچاندن دستگاه (خصوصاً با برخی از زنگ ها و سوت های جدیدی که برای سهولت کار در آنها ضروری است) کار چندان دشواری نیست و بیشتر دستگاه های مبتدی تنظیمات زیادی ندارند.
بنابراین دفترچه راهنمای خود را بگیرید ، با دستگاه بنشینید و نگاهی بیندازید. صبور باشید.کافی است نخ و راه اندازی دستگاه را تمرین کنید.
نحوه استفاده از چرخ خیاطی خود راامتحان کنید. من شما را با برخی از اصول آشنا خواهم کرد و امیدوارم حداقل زمینه را برای ادامه کار خیاطی فراهم کنم.
برای شروع خیاطی برای مبتدیان ، موارد اساسی وجود دارد که شما به آنها نیاز خواهید داشت.

اول از همه ، شما به برخی از ابزارهای اساسی مانند پارچه ، نخ، سنجاق ، قیچی نیاز خواهید داشت. اینها تنها برخی از نرم افزارهای اشتراکی تنظیم شده برای هدف شماست که می توانید برای شروع استفاده کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد آنچه برای شروع خیاطی نیاز دارید ، به راهنمای لوازم خیاطی مبتدی مراجعه کنید.

همچنین ، وقتی شروع به خواندن الگوها و دستورالعمل ها می کنید ، با واژه های ناشناخته زیادی روبرو خواهید شد. ممکن است گیج کننده باشد اگر کمی گیج شدید ، واژه نامه دوخت را که برای برخی از توصیفات کلمات اساسی است  بررسی کنید.

درس های خیاطی برای مبتدیان:

وقتشه! شما می دانید که چگونه چرخ خیاطی خودرا نخ کنید،لوازم خودراآماده کرده ایدوجلوی دستگاه خود نشسته اید. وقت آن است که چیزی را بدوزید. اما چگونه؟

همانطور که قبلاً اشاره شد ، فروشگاه هایی وجود دارند که وقتی از آنها خرید میکنید  آموزش خیاطی می دهند.اگر می خواهید یک آموزش عملی داشته باشید که بتواند به سوال های  شما پاسخ دهد،این گزینه می تواند گزینه مناسبی برای شما باشد.

احتمال دیگر یافتن دوست یا اقوامی است که بتوانداصول یادگیری خیاطی را برای شما توضیح دهد. شخصی که می تواندکنار شمابنشیند ودوختن یک خط مستقیم یا معنی برخی از اصطلاحات اساسی را به شما یاد دهد و شما را درمسیر خیاطی برای مبتدیان آماده کند.

اگر خودآموزی را ترجیح می دهید، آموزش دوخت آنلاین راامتحان کنید.اینها شما رااز ابتدای خیاطی -از دوختن یک خط مستقیم تا افزودن سوراخ های الاستیک و دکمه ، راهنمایی می کنند. آنها اساسی و آسان هستند و شما می توانید همزمان با انجام پروژه هایی یاد بگیرید و به شما کمک می کند تا هر مهارت را امتحان کنید.

یا ترکیبی از موارد بالا را امتحان کنید. در درس های خیاطی آنلاین کار کنید و با یک دوست یا معلم ملاقات کنید که به صورت دوره ای نیز می تواند به شما کمک کند.

دروس خیاطی برای افراد مبتدی بسیار زیاد است. آنچه مهم است نشستن و شروع به تلاش است.

و از ابتدا انتظار کمال نداشته باشید. به یاد داشته باشید که یادگیری خیاطی به زمان و تمرین زیادی نیاز دارد و اگر اشتباه کنید اشکالی ندارد.

پروژه های خیاطی آسان برای مبتدیان:

اما چه چیزی بدوزید؟ دشوار است که بدانید از کجا شروع کنید.شاید به این دلیل باشد که ایده های زیادی دارید یا از شروع کار می ترسید ، بهتر است با چند پروژه خیاطی مبتدی بسیار آسان شروع کنید.
برای جستجوی الگوهای خیاطی آسان برای مبتدیان باید چند نکته را جستجو کنید:

خطوط مستقیم - دوخت ساده ترین آنهاست و می تواند محل شروع خوبی باشد
چیزی که حاشیه و تزئینات زیادی نداشته باشد
اقلام خانگی اغلب می توانند از ساده ترین پروژه های خیاطی برای شروع کار باشند. لباس ممکن است دشوارتر باشد ، بنابراین شروع کار با چیزهایی مانند پتو یا بالش یا حتی دکمه های کلیدی می تواند پروژه های ساده خیاطی برای شروع باشد.

به دنبال الگوهای خیاطی آسان بگردید:

اینترنت پراز پروژه های خیاطی مبتدی و آسان است و شما غرق درآنها خواهید شد. احتمالاً خیلی خسته خواهید شد یا واقعاً هیجان زده خواهید شد.
پس از آشنایی با اصول اولیه خیاطی و با خیال راحت تر، به سراغ برخی از پروژه های کمی سخت تر بروید. این کار به دلخواه خود وآنچه را که برای شما مناسب است انجام دهید. به یاد داشته باشید ، خیاطی باید سرگرم کننده باشد، ناامید نشوید. همچنین بخاطر داشته باشید که چاک دهنده درز دوست شماست و استفاده مکرر از آن طبیعی است. اشتباهات اتفاق می افتد.

رفتن به مرحله بعدی:

با پیشرفت ، مهارتهای بیشتری در زمینه خیاطی کسب خواهید کرد. شاید شما می خواهید لحاف دوزی را یاد بگیرید؟ شاید آرزوی دوختن لباس را داشته باشید؟ بسیاری از امکانات و بسیاری از تکنیک های سرگرم کننده وجود دارد که می توانید آنها را امتحان کنید.

چند منبع برای کمک به شما که وارد  مرحله متوسط یا پیشرفته تر خیاطی شوید
همه نکات مربوط به  خیاطی برای مبتدیان را مرور کنید  
آموزشهای مربوط به الگو خواندن ، تنظیمات چرخ خیاطی  و...
برای شروع آماده اید؟ شما می توانید خیاطی را یاد بگیرید و با انجام آن می توانید لذت ببرید!
از روند یادگیری لذت ببرید.

توسط : GOMAR | تاریخ : 1399/07/08 | نظرات