شرايط و قوانين :

شرايط و قوانين استفاده از سرويس‌ها و خدمات سایت ماسوره

کاربرگرامي لطفاً موارد زير را جهت استفاده بهينه از خدمات سایت ماسوره به دقت ملاحظه فرماييد.

ورود کاربران به فروشگاه اينترنتي ماسوره هنگام خريد اينترنتي از سايت و از مجموعه سایت ماسوره به عنوان فروشنده ، هنگام استفاده از پروفايل شخصي، طرح‏‌هاي تشويقي، ويدئوهاي رسانه تصويري سایت ماسوره و ساير خدمات ارائه شده توسط سایت به معناي آگاه بودن و پذيرفتن شرايط و قوانين و همچنين نحوه استفاده از سرويس‌‏ها و خدمات سایت ماسوره است. توجه داشته باشيد که ثبت سفارش نيز در هر زمان به معني پذيرفتن کامل کليه شرايط و قوانين سایت ماسوره از سوي کاربر است.
لازم به ذکر است شرايط و قوانين مندرج، جايگزين کليه توافق ‏‌هاي قبلي محسوب مي‏‌شود.


    قوانين عمومي :

توجه داشته باشيد کليه اصول و رويه ‏‌هاي سایت ماسوره منطبق با قوانين جمهوري اسلامي ايران ، قانون تجارت الکترونيک و قانون حمايت از حقوق مصرف کننده است و متعاقبا کاربر نيزموظف به رعايت قوانين مرتبط با کاربر است. در صورتي که در قوانين مندرج ، رويه‏‌ها و سرويس‏‌هاي سایت ماسوره تغييراتي در آينده ايجاد شود، در همين صفحه منتشر و به روزرساني مي شود و شما توافق مي‏‌کنيد که استفاده مستمر شما از سايت به معني پذيرش هرگونه تغيير است.


    تعريف مشتري يا کاربر:

مشتري يا کاربر به شخصي گفته مي‌شود که با اطلاعات کاربري خود که در فرم ثبت نام درج کرده است، به ثبت سفارش يا هرگونه استفاده از خدمات سایت ماسوره اقدام نمايد.


    سياست فروش در فروشگاه اينترنتي ماسوره :

ماسوره  در زمينه فروش به صورت فروشنده عمل مي نمايد. به اين صورت که با عقد قرار داد با شرکت هاي مخاطب خود اجناس را از آن ها تامين نموده و با قيمت مورد توافق و متناسب با قيمت هاي حاشيه بازار اقدام به فروش مي نمائيد. با انتخاب محصولاتي که سایت ماسوره اقدام به فروش آن ها مي نمايد با فشردن دکمه افزودن به سبد خريد مي توانيد محصول را سفارش دهيد و مراحل خريد را طي نمائيد تا نسبت به ارسال محصول اقدام نمائيم.

    ارتباطات الکترونيکي :

هنگامي که شما از سرويس‌‏ها و خدمات سایت ماسوره استفاده مي‏‌کنيد، سفارش اينترنتي خود را ثبت يا خريد مي‏‌کنيد و يا به ماسوره ايميل مي‏‌زنيد، اين ارتباطات به صورت الکترونيکي انجام مي‏‌شود و در صورتي که درخواست شما با رعايت کليه اصول و رويه‏‌ها باشد، شما موافقت مي‌‏کنيد که ماسوره به صورت الکترونيکي (از طريق پست الکترونيکي، سرويس پيام کوتاه و ساير سرويس‌هاي الکترونيکي) به درخواست شما پاسخ دهد.

همچنين جهت اطلاع رساني رويدادها، خدمات و سرويس‌هاي ويژه يا پروموشن‌ها، امکان دارد سایت ماسوره براي اعضاي وب سايت ايميل يا پيامک ارسال نمايد. در صورتي که کاربران تمايل به دريافت اينگونه ايميل و پيامک‌ها نداشته باشند، مي‌توانند عضويت دريافت خبرنامه سایت ماسوره را در پروفايل خود لغو کنند.لازم به ذکراست سیستم ارسال پیامک فعلا در سایت انجام نمیشود.
بنابراين ارسال هرگونه پيامک تحت عنوان سایت ماسوره ، سوء استفاده از نام سایت ماسوره است و در صورت دريافت چنين پيامکي، لطفاً جهت پيگيري قانوني آن را به info@masoreh.com اطلاع دهيد.

    سياست‏‌هاي رعايت حريم شخصي:

سایت ماسوره به اطلاعات خصوصي اشخاصى که از خدمات سايت استفاده مي‏‌کنند، احترام گذاشته و ازآن محافظت مي‏‌کند.

سایت ماسوره متعهد مي‏‌شود در حد توان از حريم شخصي شما دفاع کند و در اين راستا، تکنولوژي مورد نياز براي هرچه مطمئن ‏‌تر و امن ‏‌تر شدن استفاده شما از سايت را، توسعه دهد.در واقع با استفاده از سايت ماسوره، شما رضايت خود را از اين سياست نشان مي‏‌دهيد.

همه مطالب در دسترس از طريق هر يک از خدمات سایت ماسوره، مانند متن، گرافيک، آرم، آيکون،دکمه، تصاوير، ويدئوهاي تصويري، موارد قابل دانلود و کپي، داده‌ها و کليه محتواي توليد شده توسط ماسوره جزئي از اموال سایت ماسوره محسوب مي‏‌شود و حق استفاده و نشرتمامي مطالب موجود و در دسترس در انحصار سایت ماسوره است و هرگونه استفاده بدون کسب مجوز کتبي، حق پيگرد قانوني را براي سایت ماسوره محفوظ مي‏‌دارد. علاوه بر اين، اسکريپت‌ها،و اسامي خدمات قابل ارائه از طريق هر يک از خدمات ايجاد شده توسط ماسوره و علائم تجاري ثبت شده نيز در انحصار سایت ماسوره است و هر گونه استفاده با مقاصد تجاري پيگرد قانوني دارد. کاربران مجاز به بهره‌ ‏برداري و استفاده از ليست محصولات، مشخصات فني، قيمت و هر گونه استفاده از مشتقات وب‏‌ سايت ماسوره و يا هر يک از خدمات و يا مطالب، دانلود يا کپي کردن اطلاعات با مقاصدتجاري، هر گونه استفاده از داده کاوي، روبات، يا روش‌‏هاي مشابه مانند جمع آوري داده‌‏ها و ابزارهاي استخراج نيستند و کليه اين حقوق به صراحت براي سایت ماسوره محفوظ است.

در صورت استفاده از هر يک از خدمات ماسوره، کاربران مسئول حفظ محرمانه بودن حساب و رمز عبور خود هستند و تمامي مسئوليت فعاليت‌‏هايي که تحت حساب کاربري و يارمز ورود انجام مي‏‌پذيرد به عهده کاربران است.

تنها مرجع رسمي مورد تاييد ما براي ارتباط با شما، پايگاه رسمي اين سايت يعني  www.masoreh.comاست. ما با هيچ روش ديگري جز ارسال نامه از طرف آدرس‏‌هاي رسمي و تاييد شده در سايت، با شما تماس نمي‌‏گيريم. وب سايت ماسوره هيچگونه سايت اينترنتي با آدرسي غير از www.masoreh.com ندارد. رسانه هاي اجتماعي از جمله اينستاگرام، تلگرام و ... نيز از طريق همين سايت معرفي مي شوند

    ثبت،پردازش و ارسال سفارش:

روزکاري به معني روز شنبه تا پنج شنبه هر هفته، به استثناي تعطيلات عمومي در ايران است و کليه سفارش‏‌هاي ثبت شده در طول روزهاي کاري و اولين روز پس از تعطيلات پردازش مي‌‏شوند.

سایت ماسوره به مشتريان خود در 7 روز هفته و 24 ساعت در روز امکان سفارش‌‏گذاري مي‌‏دهد.

کليه سفارش‌‏هاي ثبت شده در سايت ماسوره به وسيله ارسال کد سفارش از طريق پيام کوتاه یا پيش فاکتور از طريق ايميل،  در صف پردازش قرار مي‏‌گيرند. سایت ماسوره همواره در ارسال و تحويل کليه سفارش‌‏هاي ثبت شده، نهايت دقت و تلاش خود را مي‏‌نمايد. با وجود اين، در صورتي که موجودي محصولي در سایت به پايان برسد، حتي پس از اقدام مشتري به سفارش ‌‏گذاري ، حق کنسل کردن آن سفارش و يا استرداد وجه سفارش براي ماسوره محفوظ است و يا مشتري مي‏‌تواند به جاي کالاي به اتمام رسيده،  محصول ديگري را جايگزين کند. همچنين در صورت بروز مشکل در پردازش نهايي سبد خريد مانند اتمام موجودي کالا يا انصراف مشتري، مبلغ  پرداخت شده طي 24 الي 48 ساعت کاري به حساب مشتري واريز خواهد شد.

ماسوره مجاز است بدون اطلاع قبلي نسبت به توقف سفارش‌‏گيري جديد، اقدام و فروش خود رامتوقف کند و کليه سفارش‌‏هاي ثبت شده قبل از توقف سفارش ‌‏گيري، پردازش و ارسال مي‌‏شود.حق قطع فروش کليه و يا بخشي از محصولات به هر دليلي مانند اتمام موجودي کالا بدون اطلاع قبلي ، براي سایت ماسوره محفوظ است.

کاربران بايد هنگام سفارش کالاي مورد نظر خود، فرم سفارش را با اطلاعات صحيح و به طور کامل تکميل کنند. بديهي است درصورت ورود اطلاعات ناقص يا نادرست، سفارش کاربر قابل پيگيري و تحويل نخواهد بود. مشتريان مي‌توانند نام، آدرس و تلفن شخص ديگري را براي تحويل گرفتن سفارش وارد کنند و اگر مبلغ سفارش از پيش پرداخت شده باشد، تحويل گيرنده سفارش هنگام دريافت کالا بايد کارت شناسايي همراه داشته باشد.

همچنين با توجه به ثبت سيستمي سفارش، به هيچ عنوان امکان صدور فاکتور مجدد يا تغييرمشخصات آن از جمله تغيير فاکتور حقيقي به حقوقي وجود ندارد. بنابراين لازم است مشتريان هنگام ثبت سفارش، نسبت به اين مساله دقت لازم را داشته باشند و اگر نياز دارندکه فاکتور حقوقي براي آنها صادر شود، هنگام ثبت سفارش خود، با انتخاب گزينه " تکميل اطلاعات حقوقي" و وارد کردن مشخصات سازمان موردنظر،  براي خريد سازماني و دريافت فاکتور رسمي اقدام کنند.

همچنين،امکان پرداخت در محل براي سفارش‌هايي که از طريق باربري ارسال مي‌شوند يا مبلغ آنها بيشتر از ده ميليون ريال است، وجود ندارد و لازم است پيش از ارسال، مبلغ اينگونه سفارش‌ها از طريق پرداخت کارت به کارت يا پرداخت اينترنتي تسويه شود.

مراحل ثبت سفارش، اقدام  براي بارگيري و ساير مراحل سفارش تا خريد از طريق پنل خريد شما اعلام مي گردد. در مواقعي نيز از طريق پيامک و تماس تلفني اطلاع رساني هاي مهم صورت مي گيرد. اما در نظر داشته باشيد ماسوره هيچگاه از مشتريان خود مبلغ را از طريق پيامک در خواست نمي کند. در صورتي که نياز به واريز مبلغي به حساب سایت ماسوره باشد بايد از طريق تماسي که با دفتر سایت ماسوره به شماره های 021-55611314 یا 021-55603070صورت مي گيرد انجام شود. لطفا مراقب هرگونه فعاليت مشکوک باشيد و سعي نمائيد خريد را از طريق سايت ماسوره انجام دهيد.

    خسارت در هنگام حمل و نقل:

ماسوره همواره نهايت تلاش خود را مي‏‌کند تا کليه سفارش‏‌ها در نهايت صحت و بدون آسيب به دست مشتريان خود در سراسر کشور برسد. با توجه به بسته بندي ايمن و استاندارد همه مرسولات، تحويل به هر يک از شرکت‌‏هاي حمل و نقل معتبر به انتخاب کاربر و اعلام بارنامه مرسوله (درج در سبد خريد و اطلاع رساني از طريق سرويس تلگرام) به اين معني است که بروز هر گونه حادثه در هنگام حمل و تحويل به عهده شرکت حمل و نقل است وسایت ماسوره تنها در صورت تاييد شرکت حمل کننده سفارش و در راستاي تسهيل امور پيگيري ،خسارت را جبران مي‌‏کند.

آسيب‏‌هاي ناشي از حمل و نقل بايد در عرض 24 ساعت کاري پس از تحويل سفارش به خدمات پس ازفروش سایت ماسوره اطلاع داده شود و کالاي آسيب ديده به همراه صورت جلسه رسمي شرکت حمل کننده و کليه متعلقات و فاکتور به خدمات پس از فروش  ارسال شود.


    سرويس مهلت تست 3 روزه:

درراستاي ايجاد سرويس‌‏هاي ارزش افزوده، سایت ماسوره با همکاري کليه تامين‏‌ کنندگان خوداين امکان را ايجاد نموده تا کليه کالاهايي که نياز به تست دارند، تا 3 روز پس ازتحويل، داراي فرصت تست باشند و هر گونه نقص فني در دستگاه شامل سرويس تعويض بدون قيد و شرط و فراتر از سرويس گارانتي محصول، مي‏‌شود. لازم به ذکر است که با توجه به گستردگي گروه‌هاي کالاي ارايه شده در وب سايت ، کليه محصولاتي که بايد ازنظر فيزيکي سالم به دست مصرف کننده برسند داراي گارانتي سلامت فيزيکي هستند و  مشمول 3 روز مهلت تست و بازگشت کالا نمي‌شوند.

لازم به توجه است که ايرادهاي اعلام شده توسط مشتري، توسط کارشناسان خدمات پس از فروش  کنترل و بررسي مي‏‌شود و در صورت تائيد وجود نقص فني، کالا مشمول استفاده از سرويس فوق مي‏‌شود. همچنين، اين سرويس، اشکال‏‌هاي فني که در اثر استفاده نادرست کاربر از کالا ايجاد شود، را شامل نمي‌‏شود.آسيب‏‌هاي فيزيکي ناشي از حمل و نقل شامل استفاده از اين سرويس نمي‏‌شود.براي استفاده از سرويس تضمين تعويض 3 روزه ماسوره ، دقت فرماييد که کالا به ‏خوبي بسته بندي شود، لوازم جانبي و فاکتور به صورت کامل به همراه آن ارسال شود.درصورتي که کالاي برگشتي در شرايط اوليه خود توسط ماسوره دريافت نشود، امکان سرويس دهي وجود ندارد و کالا خارج از شرايط تعويض محسوب مي شود.درصورتي که موجودي کالاي آسيب ديده در سایت به اتمام برسد، و سایت ماسوره امکان تعويض کالاي آسيب ديده با کالاي جايگزين را نداشته باشد، مي‌تواند مبلغ کالا را به حساب خريدار استرداد نمايد و نوسان‏‌هاي قيمت باعث کاهش و يا افزايش اين مبلغ نمي‌‏شود.